Pogoda - Sądeckie.pl

27

Dzisiaj jest: 27. 09. 2021 Do końca roku: 95 dni
Jakość Powietrza

27 listopada w KPP w Gorlicach odbyła się akcja honorowego oddawania krwi

27 listopada w KPP w Gorlicach odbyła się akcja honorowego oddawania krwi

27 listopada z inicjatywy Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gorlicach, funkcjonariusze oddawali to, co najcenniejsze dla ratowania ludzkiego życia.

 

To już kolejna akcja zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach. Każda z nich jest niezwykle ważna, ale obecna ma szczególne znaczenie gdyż odbywa się w dobie pandemii, kiedy borykamy się z dużymi brakami tego życiodajnego płynu. Krew jest niezwykle istotna dla ofiar wypadków drogowych, osób przewlekle chorych i innych, którzy ze względu na stan zdrowia potrzebują tego cennego daru.

 

W ostatni piątek od wczesnych godzin rannych do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gorlicach zgłaszali się zarówno członkowie, jak i sympatycy gorlickiego policyjnego Klubu Honorowych Dawców Krwi. Do akcji przystąpiło 44 osoby, które oddały łącznie prawie 20 litrów krwi.

 

Ostatnia akcja mundurowych to przede wszystkim chęć niesienia pomocy osobom potrzebującym, ale również promowanie idei honorowego krwiodawstwa. Pamiętajmy, że nasza krew może uratować komuś życie.

 

Źródło: KPPG

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować