27. PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Podegrodziu serdecznie zapraszają do udziału w 27. Ogólnopolskim Spotkaniu Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE, które odbędzie się w dniach 27 - 28 stycznia 2024 r. w Podegrodziu.

27. PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE

Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu zaprezentują się grupy kolędnicze zakwalifikowane na przeglądach kolędniczych w Małopolsce oraz zespoły zainteresowane i zakwalifikowane do konkursu spoza Małopolski.


Komisje przeglądów powiatowych czy wojewódzkich mogą kwalifikować grupy tylko z własnego powiatu lub województwa. W spotkaniach przewidziany jest udział ok. 30 grup kolędniczych reprezentujących różne grupy etnograficzne.


Wiek muzyków towarzyszących grupom kolędniczym nie może przekraczać 18 lat.


Uczestnicy przeglądu oceniani będą w dwóch kategoriach:

  • dziecięcej 7 – 13 lat,
  • młodzieżowej 14 -17 lat


Najlepszym grupom Komisja Artystyczna przyzna I, II i III miejsca oraz wyróżnienia. Przewiduje się również NAGRODĘ GŁÓWNĄ w postaci rzeźby PASTUSZKA ufundowaną przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.


ZGŁOSZENIA

Każda zakwalifikowana na PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE grupa (podczas wcześniejszego powiatowego lub regionalnego przeglądu), aby wziąć udział w Konkursie zobowiązana jest niezwłocznie przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia (z własnoręcznym podpisem osoby upoważnionej do reprezentowania grupy) na adres Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu (ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz). Dopuszcza się możliwość przesłania skanu wypełnionej i podpisanej karty na adres: e.fraczek@mcksokol.pl.


Regulamin oraz Karta zgłoszenia tutaj.


Źródło: MCK Sokół

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować