29-latek podejrzany o kradzieże z włamaniem tymczasowo aresztowany

Na podstawie wniosku Prokuratury Rejonowej w Limanowej, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec mężczyzny podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do sklepu jubilerskiego w Limanowej i Starym Sączu, a także dokonanie kradzieży z włamaniem w Gorlicach.

29-latek podejrzany o kradzieże z włamaniem tymczasowo aresztowany

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, którzy prowadzili śledztwo w sprawie usiłowania włamania do salonu jubilerskiego w Limanowej (zdarzenie z 15 kwietnia br.), zatrzymali 29-letniego mieszkańca Nowego Sącza. Mężczyzna, który był wcześniej wielokrotnie karany, usłyszał zarzuty związane z przestępstwami określonymi w art. 278 § 1 k.k. w zw. z art. 64 § 1 k.k., art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 279 § 1 k.k. w zw. z art. 288 § 1 k.k. w zw. z art. 11§ 2 k.k. w zw. z art. 64 § 1 k.k.

Podejrzany przyznał się do popełnionych czynów. W trakcie przesłuchania opisał również inne przestępstwa, których miał się dopuścić w ostatnim czasie, tj. usiłowanie kradzieży z włamaniem do sklepu jubilerskiego w Starym Sączu oraz kradzież z włamaniem w sklepie jubilerskim w Gorlicach, gdzie straty oszacowano na kwotę ponad 150 tys. złotych.

Po przeprowadzeniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego, prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował izolacyjny środek zapobiegawczy na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Źródło: Prokuratura Okręgowa NS, fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować