Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

30-latek z ponad 3 promilami i za kierownicą Alfa Romeo. Mężczyźnie grożą surowe konsekwencje

30-latek z ponad 3 promilami i za kierownicą Alfa Romeo. Mężczyźnie grożą surowe konsekwencje

Przed sądem stanie mieszkaniec Uścia Gorlickiego, który pomimo wypitego alkoholu postanowili wyruszyć na drogi nie zważając na to, jak poważne zagrożenie stanowi. 30-letni kierowca postanowił wsiąść za kierownicę mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. To nie jedyny przypadek braku odpowiedzialności kierowców na gorlickich drogach.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu nie myśląc o tym, jak poważne zagrożenia powodują.


Wczoraj (26.07 br.) policjanci z Posterunku Policji w Uściu Gorlickim interweniowali wobec nietrzeźwego kierowcy w Wysowej-Zdroju. Za kierownicę alfy romeo postanowił wsiąść 30-latek, który jak wskazało przeprowadzone przez policjantów badanie, miał w organizmie 3,2 promila alkoholu.


Teraz mężczyzna odpowie przed sądem, gdzie grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i nawet wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.


Niestety nie jest to jedyny przypadek braku odpowiedzialności kierowców na gorlickich drogach. Tylko w lipcu br. (na dzień 26 lipca) gorliccy stróże prawa wyeliminowali z ruchu 28 kierujących zarówno pojazdami mechanicznymi, jak i innymi pojazdami, którzy znajdowali się pod działaniem alkoholu.


Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie zakłóca się zdolność oceny sytuacji i znacznie wydłuża się czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!


Źródło: KPPG, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować