30 listopada ostatnia szansa na złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze „Dobry start”

30 listopada ostatnia szansa na złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze „Dobry start”

Ci, którzy mają uczące się dzieci, a jeszcze nie złożyli wniosku o świadczenie „Dobry start”, powinni się pospieszyć. Wniosek o 300 zł na wyprawkę szkolną można składać tylko do 30 listopada.

 

Można go bardzo łatwo złożyć online, do czego gorąco zachęcam. Inaczej świadczenie przepadnie – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

 

W tym roku do świadczenia „Dobry start” uprawnionych jest 4,5 mln uczniów, a roczny koszt wypłaty wyprawek to ok. 1,4 mld złotych.

 

Zdecydowana większość uprawnionych do świadczenia uczniów już otrzymała wsparcie. Przyznano już ponad 4 miliony świadczeń – informuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

 

Szefowa resortu rodziny przypomina jednocześnie, że to ostatnia szansa na złożenie wniosku w tegorocznej edycji programu.

 

Jeżeli rodzic lub opiekun nie złoży wniosku do 30 listopada br., świadczenie przepadnie, dlatego nie warto zwlekać. Zachęcam do skorzystania z elektronicznej drogi wnioskowania – podkreśla minister Maląg.

 

Wniosek o świadczenie najwygodniej złożyć przez internet – przez stronę Empatia (empatia.mpips.gov.pl), portal PUE Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej.

 

Można to też zrobić drogą tradycyjną – bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

 

Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka, czyli osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka.

 

Źródło: MRiPS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować