Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 05. 2021
Do końca roku: 239 dni
Jakość Powietrza

33 nowe zakażenia koronawirusem na Sądecczyźnie. Liczba zakażonych w mieście i poszczególnych gminach

33 nowe zakażenia koronawirusem na Sądecczyźnie. Liczba zakażonych w mieście i poszczególnych gminach

Na Sądecczyźnie pojawili się nowi ozdrowieńcy, jest ich 7, ale niestety również sporo zakażonych. Dzisiaj jest to 27 kolejnych infekcji na terenie powiatu nowosądeckiego, a w mieście Nowy Sącz 6. Z kolei w regionie, w powiecie gorlickim odnotowano jedno nowe zachorowanie.

 

Wśród ozdrowieńców jest 10 kobiet i 9 mężczyzn, w wieku od 5 do 84 lat, z Krakowa (7 osób), powiatu nowosądeckiego (6 osób) oraz Nowego Sącza i powiatów: oświęcimskiego, wielickiego, tarnowskiego, suskiego, krakowskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce jest 1453 ozdrowieńców.


Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych osób. To 48 kobiet i 26 mężczyzn, w wieku od 4 do 87 lat, z powiatu nowosądeckiego (27 osób), wadowickiego (14 osób), Nowego Sącza (6 osób), powiatu bocheńskiego (5 osób), Krakowa i powiatu oświęcimskiego (po 4 osoby), powiatów: krakowskiego i tatrzańskiego (po 3 osoby), miechowskiego, myślenickiego i wielickiego (po 2 osoby) oraz gorlickiego i tarnowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 6 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2303 osób.

 

W poniższym komunikacie PSSE w Nowym Sączu prezentujemy liczbę zakażonych w rozbiciu na miasto i gminy.

Źródło: MUW, Fot. PSSENS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować