Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 05. 2022 Do końca roku: 228 dni
Jakość Powietrza:

41-latek hodował konopie indyjskie w piwnicy

41-latek hodował konopie indyjskie w piwnicy

Małopolscy policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Limanowszczyzny, który w piwnicy domu hodował konopie indyjskie. Mężczyzna usłyszał zarzuty uprawy i posiadania znacznych ilości marihuany. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór, zakaz opuszczania kraju oraz poręcznie majątkowe.

Na trop hodowcy marihuany wpadli kryminalni z Wydziału do zwalczania Przestępczości Narkotykowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 9 maja br. w godzinach porannych wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej pojechali pod wytypowany adres w powiecie limanowskim. 41-letni gospodarz zaprzeczył, aby miał coś wspólnego z narkotykami. Podczas przeszukania posesji okazało, że kłamał. W przydomowej piwnicy kryminalni natrafili na uprawę konopi indyjskich. Znajdowały się tam krzewy w różnej fazie wzrostu, a także infrastruktura służąca do uprawy tych nielegalnych roślin tj. lampy ledowe, wentylatory, nagrzewnice. Na przeszukiwanej posesji znaleziono także około 420 gramów suszu marihuany – były to prawdopodobnie wcześniej zebrane plony.


41-latek został zatrzymany a narkotyki i sprzęt do uprawy zabezpieczony. W limanowskiej prokuraturze zatrzymany usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości marihuany, uprawy i posiadania przedmiotów służących do niedozwolonego wytwarzania środków odurzających. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór Policji, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe. 41-latka czeka sprawa w sądzie i grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.


Źródło: KPPL

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować