Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

41-letnia mieszkanka powiatu limanowskiego przez "fałszywego policjanta" straciła blisko 65 tys. zł

41-letnia mieszkanka powiatu limanowskiego przez "fałszywego policjanta" straciła blisko 65 tys. zł

Oszuści nie mają wakacji. Na wnuczka, na policjanta, na CBA… Kreatywność oszustów nie zna granic. Przekonała się o tym 41-letnia mieszkanka powiatu limanowskiego, która straciła blisko 65 tysięcy złotych.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w ubiegłym tygodniu do kobiety zatelefonował mężczyzna, podający się za policjanta. W trakcie rozmowy telefonicznej poinformował rozmówczynię, że prowadzi ,,akcję” przeciwko oszustom, a jej pieniądze zgromadzone na koncie bankowy są zagrożone. Fałszywy policjant powiedział jej także, że jeśli nie chce stracić pieniędzy powinna je przelać na wskazane przez niego konto. Niestety kobieta zgodziła się, w efekcie czego straciła blisko 65 tysięcy złotych.


Oszuści nigdy nie odpoczywają. Umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji i wykorzystać zazwyczaj starsze osoby. Fałszywy funkcjonariusz podaje często wymyślone nazwisko, a nawet numer odznaki. W lipcu 90-letnia kobieta straciła swoje oszczędności po tym, jak oszust podający się za policjanta okłamał ja mówiąc, że jej syn spowodował wypadek i tylko natychmiastowa wpłata pieniędzy może uchronić go przed więzieniem.


Policjanci NIGDY nie proszą o przekazywanie im pieniędzy. Odbierając telefon od osób, które żądają wydania gotówki, bądź jej wypłacenia z banku, bądźmy pewni, że to podstęp.


Pamiętajmy, że tylko dzięki ostrożności i przezorności możemy uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń.


W PRZYPADKU OTRZYMANIA TELEFONU OD OBCEJ OSOBY Z PROŚBĄ O PRZEKAZANIE PIENIĘDZY DZWOŃMY DO DYŻURNEGO POLICJI BEZPOŚREDNIO POD NUMER 47-83-45-400. Prawdziwi policjanci przyjadą na miejsce i sprawdzą daną sytuację.Źródło: KPPL, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować