Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

46. Festiwal Folklorystyczny "Limanowa Słaza: Poznaliśmy zwycięzców

46. Festiwal Folklorystyczny "Limanowa Słaza: Poznaliśmy zwycięzców

29 listopada ogłoszone zostały wyniki  46.Festiwalu Folklorystycznego "Limanowa Słaza. W tym roku Festiwal z uwagi na panującą sytuację epidemiczną zorganizowany został w formie online. Artyści ludowi z Limanowszczyzny w okresie od 16 października do 16 listopada przesłali do Limanowskiego Domu Kultury 69 nagrań występów, wśród których znalazły się m.in. nagrania naszych gminnych twórców ludowych.

 

Oceny  prezentacji w których łącznie wzięło udział 189 osób, przesłanych w różnych kategoriach konkursowych dokonała Komisja Artystyczna Festiwalu w składzie: dr Bożena Lewandowska, Jadwiga Adamczyk, Michalina Wojtas, Benedykt Kafel oraz dr Artur Czesak.

 

Z Gminy Limanowa najwięcej nagród udało się zdobyć "Starowiejskiemu Hyrowi".  Zespół ze Starej Wsi zdobył aż cztery I miejsca  - jako Kapela i Grupa Śpiewacza, a także indywidualnie:  Piotr Pławecki (w kat. Śpiewak Solista) oraz Tomasz i Patryk Król (w kat. Mistrz i Uczeń).

 

Komisja Artystyczna wysoko oceniła także występ Stanisława Ptaszka z Pasierbca, który w kat. Gawędziarze zdobył I miejsce. Gawędziarz z Pasierbca otrzymał także Nagrodę Specjalną im. Jerzego Obrzuta  - za wierność wobec tradycji.

 

W kat. Grupa Śpiewacza II miejsce udało się wywalczyć Zespołowi "Spod Kicek" z Mordarki, a Kierownik Zespołu Józef Tokarczyk zdobył też miejsce III w Kat. Instrumentaliści Ludowi za grę na heligonce.  

 

II miejsce za indywidualny występ w kat. Śpiew Solowy zdobyła również Roksana Frączek z Zespołu "Kijom Worci" z Pisarzowej, a w tej kat. wyróżnieniem nagrodzona została także Stanisława Oleksy z Męciny.

 

Piotr Pławecki z Zespołu "Starowiejski Hyr" za wspaniały występ w Kat. Śpiewak Solista decyzją Komisji zakwalifikowany został do udziału w przyszłorocznym 55. Festiwalu Folkloru Polskiego "Sabałowe Bajania".

 

Źródło: Gm. Limanowa

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować