47. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych

Małopolskie Centrum Kultury SOKŁÓŁ oraz Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce–Zdroju organizują 47. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych, który odbędzie się w dniach 15-16 czerwca 2024 w Rabce-Zdroju. Jest to wyjątkowa okazja do zaprezentowania dziecięcego folkloru z różnych regionów Karpat i Podkarpacia. Festiwal nie jest konkursem lecz przeglądem, a wiek uczestników wynosi 6-13 lat.

47. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych

Zespoły powinny przygotować program z określonym tytułem widowiska, opartym w całości na autentycznym, dziecięcym folklorze swojego regionu, z towarzyszeniem tradycyjnej muzyki oraz w ubiorach i strojach właściwych dla regionu. Program powinien być urozmaicony grami i zabawami dziecięcymi oraz krótkimi scenkami obyczajowymi, które nie mogą przekroczyć czasowo ¼ całości programu ! W widowisku mogą uczestniczyć osoby dorosłe, jeżeli wymaga tego treść programu, a ich liczba winna być ograniczona do minimum.


Komisja Artystyczna rekomenduje zespoły do udziału w 32. Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR, który odbędzie się w Nowym Sączu w lipcu 2025 roku.


ZGŁOSZENIA

Wszystkie zespoły zgłaszające się do Karpackiego Festiwalu zobowiązane są wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy w terminie do 30 kwietnia 2024 do godziny 12:00.


Formularz zgłoszeniowy tutaj.


Źródło: MCK Sokół

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować