Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

6 sierpnia w Muzeum Pienińskim w Szlachtowej otwarcie wystawy "Portret i Pejzaż Pieniński - Malarstwo Anny Malinowskiej"

6 sierpnia w Muzeum Pienińskim w Szlachtowej otwarcie wystawy "Portret i Pejzaż Pieniński - Malarstwo Anny Malinowskiej"

Muzeum Pienińskie w Szlachtowej zaprasza do oglądania wystawy prac malarskich Anny Malinowskiej. Na ekspozycję składa się kilkadziesiąt obrazów, na których dominują pejzaże, martwe natury i kwiaty.

Otwarcie wystawy 6 sierpnia 2021 r. o godz. 16.00 w Muzeum Pienińskim na ul. Łemkowskiej 37 w Szlachtowej.


Wystawę można oglądać do 15 października 2021 r.

***

Zdjęcie portretowe kobiety. Włosy blond. Uśmiechnięta. Ubrana w czarną kurtkę Anna Malinowska mieszka i tworzy w Szczawnicy. W zakresie malarstwa kształciła się pod kierunkiem znanego lubelskiego artysty Zygmunta Bartkiewicza. Uprawia głównie malarstwo olejne. W swoich pracach często stosuje technikę impasto, nakładając wypukłe warstwy farby na powierzchnię obrazu za pomocą szpachli. Maluje kwiaty, martwe natury, portrety oraz pejzaże. Uczestniczyła w ok. 50 wystawach zbiorowych, m.in. w Nowym Sączu, w galerii TPSP, Galerii „Civitas Christiana” w Warszawie, BWA, Galerii Hradku (Słowacja), Galerii w Bardejowie (Słowacja), w Galerii Ogrodu Botanicznego UJ w Krakowie i Galerii Magdalena w Szczawnicy. Miała ok. 35 wystaw indywidualnych, m.in. w Galerii Magdalena w Szczawnicy, Galerii 1 im. B. Słomki KUL w Lublinie, Galerii TPSP w Nowym Sączu, Galerii „Civitas Christiana” w Warszawie, Galerii „Civitas Christiana” w Kielcach, Galerii „Civitas Christiana” w Krakowie oraz w Galerii OKiSz „Resursa Obywatelska” w Radomiu. Wystawy jej malarstwa były wielokrotnie prezentowane w TVP3 Warszawa („Qdrans qltury”, Kurier Warszawy i Mazowsza), a także TVK „DAMI”. Od 1999 roku jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Szczawnicy, a od 2005 pełni funkcję prezesa.


Źródło: Materiały nadesłane do redakcji

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować