Lipnica Wielka: Pożar trawił cały budynek

12 stycznia o godzinie 14.06, zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz z najbliżej zlokalizowanych jednostek OSP zostały zadysponowane do działań w Lipnicy Wielkiej

Lipnica Wielka: Pożar trawił cały budynek

Po przybyciu na miejsce straży pożarnej, okazało się iż cały budynek był objęty ogniem. Ze względu na trudne warunki terenowe i pogodowe, nie było możliwości dojazdu do budynku.


Osoby zamieszkujące budynek wydostały się na zewnątrz i nie potrzebowały pomocy medycznej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu na palący się budynek oraz zorganizowaniu zaopatrzenia wodnego poprzez dowożenie. Podczas działań korzystano z kamery termowizyjnej.


Pogotowie energetyczne odłączyło prąd. Wyniesiono butlę propan butan na zewnątrz budynku. Po lokalizacji pożaru, dalsze działania polegały na rozbiórce więźby dachowej wraz z pokryciem oraz rozbiórce spalonej części budynku w celu ugaszenia ukrytych zarzewi ognia.


Nadpalone elementy składowano w wyznaczonym miejscu obok budynku, jednocześnie je przelewając. Z budynku wyniesiono mienie. Działania 8 zastępów straży i 39 strażaków trwały prawie pięć godzin.


Źródło: PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować