AGRO Nawojowa: rozstrzygnięto konkursy na wieniec dożynkowy, najsmaczniejszą potrawę i stoisko

Podczas weekendowej wystawy AGRO Nawojowa, która przyciągnęła kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających, zostały rozstrzygnięte konkursy na: Najsmaczniejszą potrawę przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich, Najładniejszą ekspozycję wystawową i Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Powiatu Nowosądeckiego.

AGRO Nawojowa: rozstrzygnięto konkursy na wieniec dożynkowy, najsmaczniejszą potrawę i stoisko
Wszystkie wieńce dożynkowe są naprawdę wspaniałe – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, dziękując paniom i panom z KGW, którzy je przygotowali. – To prawdziwe święto plonów. Dziękuję za wasz trud, pomysły i przesłanie. Gratuluję wszystkim kołom gospodyń wiejskich, które przybyły na wystawę AGRO Nawojowa i serwowały regionalne przysmaki. Dziękuję również wszystkim wystawcom i tym, którzy pracowali przy organizacji tego gigantycznego przedsięwzięcia jakim jest AGRO Nawojowa. Dziękuje także Małgorzacie Sadowy i jej współpracownikom za przygotowanie dożynek i prowadzącym imprezę: Marianowi Wójtowiczowi i Rafałowi Kasieczce.


W konkursie na Najsmaczniejszą potrawę I miejsce zdobyło Stowarzyszenie Górali Popradzkich w Przysietnicy za zupę bryndzową (nagroda finansowa 1500 zł), II - Koło Gospodyń Wiejskich Szczereżanki w Szczereżu za groch z kapustą zasmażaną kaszanką i suszoną śliwką (1000 zł), III miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich w Nawojowej za pierogi z bobem (500 zł).


Przyznano także dwa wyróżnienia i nagrody rzeczowe dla: KGW z Popowic za wodziankę i KGW Rytrzanki za żur na serwatce. Ponadto organizatorzy przyznali wyróżnienia po 500 zł dla każdego z 17 KGW biorących udział w konkursie.


W konkursie na Najpiękniejszy wieniec dożynkowy, kategoria wieńców tradycyjnych, I miejsce i nagrodę w wysokości 2000 zł zdobyło Stowarzyszeniu Młodów Głębokie reprezentujące Miasto i Gminę Piwniczna Zdrój; II miejsce i nagrodę w wysokości 1500 zł przyznano KGW Szczereżanki w Szczereżu reprezentującemu gminę Łącko; III miejsce i nagrodę w wysokości 1000 zł zdobyło KGW w Nawojowej.


W konkursie na Najpiękniejszy wieniec dożynkowy, kategoria wieńców współczesnych, I miejsce i nagrodę w wysokości 2000 zł zdobyło KGW Chomranice z gminy Chełmiec; II miejsce i nagroda w wysokości 1500 zł zdobyło KGW z Siennej z gminy Gródek nad Dunajcem; III miejsce i nagrodę w wysokości 1000 zł zdobyło Stowarzyszenie Ojca Stanisława Papczyńskiego z gminy Podegrodzie.


Konkurs na Najpiękniejsze stoisko wygrało KGW Szczereżanki ze Szczereża (nagroda 1500 zł); II - MPM Flowers (1000 zł): III - PPHU Centrum sp. z o.o. (500 zł).


Nagrody wręczali: wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut Mostowy, senator Wiktor Durlak i starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski oraz przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować