Pogoda - Sądeckie.pl

19

Dzisiaj jest: 19. 09. 2021 Do końca roku: 103 dni
Jakość Powietrza

Akcja "Menger dla Radnych"

Akcja "Menger dla Radnych"

Akcja ma na celu przybliżyć nas do godnego upamiętnienia Carla Mengera w mieście jego narodzin i przyczynić się do wzrostu świadomości ekonomicznej wśród Polaków.

 

W jej ramach Krzysztof Rzońca spotkał się z Radnymi Miasta Nowy Sącz i podarował im książkę Carla Mengera "Zasady Ekonomii" wraz z listem, podpisanym przez niego oraz prezesa Instytutu Misesa.

 

Jak informuje pomysłodawca, cała akcja mogła się odbyć dzięki wsparciu Fijorr Publishing, która dostarczyła książki.

 

Wszystkim Radnym z którymi miałem przyjemność się spotkać i porozmawiać bardzo dziękuję! Nadchodzący rok 2021 jest dla pamięci o tej postaci podwójnie znaczący. Przypada bowiem 100 rocznica śmierci Carla Mengera oraz 150-lecie publikacji jego najważniejszego dzieła - książki Zasady Ekonomii. Mam ogromną nadzieję, że już na początku 2021 roku uda nam się wspólnie nadać jego imieniem odpowiednie miejsce w Nowym Sączu. Liczę, że w ten symboliczny sposób będziemy mogli rozpocząć szereg działań, które przyczynią się do przypomnienia o tej postaci. Naszym celem jest wzrost świadomości ekonomicznej wśród Polaków, a edukację w tym zakresie uważamy za kluczową. Wpływ Carla Mengera w tej dziedzinie nauki jest tak ogromny, że z pewnością nasze działania zmierzające do upamiętnienia Mengera w mieście jego narodzin, przybliżą nas do tego celu

-  Krzysztof Rzońca.

Źródło: Materiały nadesłane do redakcji

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować