Akcja poboru krwi w Krynicy-Zdroju. Dawcy oddali 9 litrów krwi

W niedzielę 8 października 2023 r. w budynku JRG w Krynicy-Zdroju odbyła się kolejna w tym roku akcja Poboru Krwi zorganizowana przez Strażacki Klub HDK PCK „ognista kropla” w ramach programu „Ognisty Ratownik- Gorąca Krew”. Głównym celem akcji jest pozyskanie krwi dla jak największej liczby potrzebujących głównie poszkodowanych w wypadkach drogowych oraz nieszczęśliwych wypadkach losowych. Pomagamy nie tylko ofiarom nieszczęśliwych wypadków, ale wszystkim potrzebującym mając na uwadze, że kiedyś sami możemy potrzebować takiego bezcennego daru serca.

Akcja poboru krwi w Krynicy-Zdroju. Dawcy oddali 9 litrów krwi

W akcji na apel odpowiedziało 28 osób, z czego dokonano 20 pobrań - co daje 9 litrów pełnej krwi. Środowiska strażackie kolejny raz potwierdzają, że zawsze można na nich liczyć. Na wyróżnienie zasługują przybyli strażacy z OSP Mochnaczka Niżna, OSP Mochnaczka Wyżna, OSP Łabowa, OSP Tylicz, OSP Moszczenica Niżna, młodzież szkolna z Krynicy Zdroju oraz stali kryniccy bywalcy.


Zorganizowano specjalne miejsce dla dzieci do rysowania i kolorowania strażackich obrazków, aby rodzic mógł bez przeszkód oddać krew nie martwiąc się o swoje pociechy, w wolnej chwili pod bacznym okiem strażaków można było zobaczyć sprzęt i wozy bojowe, jakie ratują życie ludzi każdego dnia.


Każdy z krwiodawców został tradycyjnie obdarowany czekoladami. Ponadto klub HDK PCK „Ognista Kropla” przygotował poczęstunek dla wszystkich dawców w postaci tradycyjnego czerwonego barszczu z pasztecikiem. Każdy oddający otrzymał w tym dniu drobny upominek ramka tablicy rejestracyjnej z napisem „zostań bohaterem, podziel się życiem”. Miłym akcentem było ufundowanie dla oddających trzech vocherów przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei na przejazd pociągiem retro z Krynicy do Muszyny, który zawitał do Krynicy w tym dniu.


Zainteresowanie akcją pokazuje, że jest ogromna potrzeba i chęć oddawania krwi na tym terenie. Wszystkim, którzy darem swego serca zechcieli się podzielić składamy serdeczne podziękowanie, jednocześnie prosząc o równie ofiarne uczestnictwo w kolejnych naszych akcjach.


Źródło: Strażacki Klub HDK PCK „ognista kropla”

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować