Amator cudzych storczyków usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej

We właściwym miejscu i czasie znaleźli się sądeccy wywiadowcy, którzy patrolując centrum Nowego Sącza, zatrzymali sklepowego złodzieja, szarpiącego się z pracownikiem ochrony. 44-letni kryniczanin chciał wynieść z dyskontu dwa storczyki, nie płacąc za nie. Teraz odpowie za kradzież rozbójniczą w warunkach recydywy.

Amator cudzych storczyków usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej
1 lutego br., około godziny 19:30, wywiadowcy z Nowego Sącza patrolowali teren osiedla Centrum. Przy dworcu zauważyli pracownika ochrony dyskontu, który próbował zatrzymać szarpiącego się z nim mężczyznę. Policjanci natychmiast interweniowali, zatrzymując agresywnego sprawcę.


Jak ustalili funkcjonariusze, 44-letni mieszkaniec Krynicy-Zdroju chwilę wcześniej zabrał ze sklepowej półki dwie doniczki ze storczykami o wartości ponad 100 złotych, po czym próbował opuścić sklep, nie płacąc za towar.


Gdy pracownik ochrony próbował udaremnić kradzież, mężczyzna zaczął go popychać i uderzać, aby zatrzymać swój łup. Zatrzymany przez policjantów 44-letni kryniczanin miał w organizmie 1,8 promila alkoholu.


Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej mniejszej wagi. Za ten czyn grozi do 5 lat więzienia, ale z uwagi na to, że dopuścił się go w warunkach recydywy, co oznacza, że był już karany za podobne przestępstwo, sąd może orzec wyższy wymiar kary.


Tymczasem Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego oraz zakazu opuszczania kraju.


Źródło: KMPNS, fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować