Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 12. 2023 Dni od początku roku: 337 Dni do końca roku: 27
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

ANS podpisała porozumienie o współpracy z Nowosądeckim Klubem Okinawa Karate

Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. ANS, podpisał porozumienie o współpracy z Nowosądeckim Klubem Okinawa Karate, reprezentowanym przez Tomasza Zająca i Danutę Tobiasz-Podgórską.

ANS  podpisała porozumienie o współpracy z Nowosądeckim Klubem Okinawa Karate

Nowosądecki Klub Okinawa Karate działa od 1994 roku i zajmuje się propagowaniem Okinawa Shorin Ryu Karate i Okinawa Kobudo. Klub prowadzi zajęcia w Rytrze i Nowym Sączu, a zrzeszony jest w Polskiej Unii Shorin Ryu Karate Kobudo. Klub uczy sztuki walki w oparciu o źródłowe, tradycyjne wzory przekazane przez mistrzów z japońskiej wyspy Okinawa (co ważne, regularnie co dwa lata gości również na wyspie!). Jego nowoczesne metody oparte są na najlepszej wiedzy medycznej z dbałością o wszechstronny rozwój fizyczny uczniów ze szczególnym uwzględnieniem: korekt wad postawy, właściwej koordynacji ruchowej, ogólnej sprawności fizycznej czy indywidualizacji ćwiczeń. Zadania te realizuje wykwalifikowana i doświadczona kadra instruktorska, którą prowadzi Tomasz Zając, lekarz medycyny (pediatra) specjalizujący się w sztukach walki od 30 lat (6 dan Shorin Ryu, 2 dan Okinawa Kobudo).


Prezes Zarządu Nowosądeckiego Klubu Okinawa Karate, Tomasz Zając, wraz z wiceprezes Danutą Tobiasz-Podgórską, spotkali się 4 sierpnia 2023 roku z JM dr. hab. inż. Mariuszem Cygnarem – rektorem Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. W Sali Senackiej gościli również: dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS – Prorektor ds. nauki i rozwoju oraz dr inż. Witold Bodziony – dziekan Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie.


W trakcie spotkania podpisano porozumienie o współpracy między Uczelnią a Klubem. Obejmuje ono m.in. wspólne prace rozwojowe i badania naukowe, opracowywanie programów profilaktycznych, wspólne organizowanie konferencji i seminariów, a nawet akcji charytatywnych.


Bardzo cieszę się z tego porozumienia. Od lat zajmujemy się nie tylko nauką i dydaktyką, ale także współpracujemy z szeregiem instytucji i stowarzyszeń, co znacząco wpływa na rozwój naszej Uczelni – podkreśla dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. ANS, rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.


Dzięki współpracy studenci ANS oraz jej pracownicy będą mieć możliwość prowadzenia badań niezbędnych do powstawania prac licencjackich, magisterskich i doktorskich.


Źródło: ANS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować