"Bądź w porządku dla planety" – program „Czysta Polska” w Nowym Sączu

W sobotę 19 listopada w ramach programu CZYSTA POLSKA odbyła się w Nowym Sączu akcja „Czyste, Zielone Miasta”. Projekt ten powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Program Czysta Polska. W myśl hasła "Bądź w porządku dla planety" organizacja chce propagować ekologiczne postawy i aktywizować mieszkańców, aby zmieniali otoczenie na czyste i zielone.

"Bądź w porządku dla planety" – program „Czysta Polska” w Nowym Sączu

W ramach akcji w Nowym Sączu odbyło się kilka ważnych wydarzeń. Na bloku przy ul. Królowej Jadwigi 19 powstał mural, który namalowano farbą fotokatalityczną usuwającą zanieczyszczenia z powietrza, takie jak dwutlenek siarki, tlenek węgla czy tlenki azotu. Kolejne wydarzenie a zarazem zwieńczenie całej akcji odbyło się na osiedlu Nawojowska przy ulicy 29 listopada. Tam z kolei uczestnicy posadzili 238 drzew i krzewów oraz sprzątając pobliską okolicę uzbierali około 700 kg śmieci.


Cieszę się, że Nowy Sącz po raz kolejny jest widoczny na ekologicznej mapie Polski. Konsekwentnie walczymy o #zielonyNowySącz. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i obecność – mówił prezydent Ludomir Handzel.


Ponadto akcji towarzyszył minifestyn rodzinny na osiedlu w ramach, którego na mieszkańców czekały różne atrakcje:

  • gry i zabawy dla najmłodszych związane z segregacją odpadów;
  • stoisko, na którym prezentowano jak zrobić karmnik dla ptaków;
  • promocyjne stoisko Stowarzyszenia Program Czysta Polska z ekologicznymi gadżetami, koszulkami, ekotorbami itp.;
  • stoisko związane z projektem LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA;
  • stoisko Lasów Państwowych;
  • ciepły posiłek dla uczestników oraz gorąca herbata.


Uczestnicy wydarzenia:

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel i zastępca prezydenta Magdalena Majka. Radni Miasta Nowego Sącza: Przewodniczący Krzysztof Głuc, Tadeusz Gajdosz, Leszek Gieniec, Krystyna Witkowska i Grzegorz Ledziński. Prezesi Spółek /STBS, MPEC/, Młodzieżowa Rada Miasta na czelez Przewodniczącym, piłkarze KS Sandecja, Straż Miejska, Nadleśnictwo Stary Sącz, Pałac Młodzieży, mieszkańcy osiedla Millenium i osiedla Nawojowska, wolontariusze oraz członkowie organizacji: PTT Beskid, Związek Strzelecki „Strzelec”, ZHP Hufiec Nowy Sącz, Stowarzyszenie Nowosądeckie Serducho, Klub Aktywnych Mam, PTTK Beskid, Europa Donna, Forum Sądeckich Kobiet i Fundacja Bądź w Ruchu.


Źródło: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować