Bez powodu bił przypadkowo napotkane osoby. Jest już w rękach Policji

30-letni kryniczanin bez powodu bił przypadkowo napotkane osoby, uderzając je pięścią w twarz i głowę. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, a prokuratur objął te przestępstwa o charakterze chuligańskim, ściganiem z urzędu i wydał decyzję o wszczęciu dochodzenia w tej sprawie.

Bez powodu bił przypadkowo napotkane osoby. Jest już w rękach Policji
Sytuacja miała miejsce  w niedzielę, 5 września, Jak relacjonuję policja

30-latek idąc przez jedno z osiedli w Krynicy-Zdroju bez żadnego powodu, znienacka uderzał pięścią w twarz lub tył głowy inne osoby, które akurat spotykał na swojej drodze. Wśród pokrzywdzonych seniorów był jeden mężczyzna i cztery kobiety, w tym 83-latka. Kiedy przed godziną 10:00 kryniccy policjanci otrzymali informację o tym zdarzeniu, patrol pełniący służbę na mieście natychmiast został skierowany na osiedle w poszukiwaniu sprawcy. Okazało się, że w rejonie jednego z bloków mężczyzna został ujęty przez kilku mieszkańców, po tym jak zaatakował przechodnia. 30-latek wyrywał się i był bardzo pobudzony, nie potrafił wysławiać się w sposób logiczny. Napastnik został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do miejscowego komisariatu, gdzie przebadano go na trzeźwość – w jego organizmie nie było alkoholu. W szpitalu od mężczyzny została zatem pobrana krew do dalszych badań na obecność substancji psychoaktywnych.

Zwykle w tego typu sprawach postępowanie przeciwko sprawcy przestępstwa naruszenia nietykalności cielesne, jest ścigane na wniosek pokrzywdzonego i żeby zostało wszczęte, pokrzywdzony powinien sporządzić i złożyć do sądu prywatny akt oskarżenia.

W tym jednak przypadku, po zapoznaniu się z materiałami, jak informuje policja. Prokuratura Rejonowa w Muszynie podjęła decyzję o objęciu ściganiem z urzędu i wszczęciu dochodzenia w tej sprawie, ponieważ 30-latek popełnił te przestępstwa umyślnie, z błahego powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego.

Agresor został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Grozi mu grzywna lub kara ograniczenia wolności lub też pozbawienia wolności do roku, ale z uwagi na występek o charakterze chuligańskim, którego się dopuścił, wymiar kary może być wyższy.

Źrodło: KMNS. Fot. Ilu.

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować