Bezpieczna droga do szkoły z gorlickimi policjantami

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, policja w Gorlicach przeprowadza akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, które wracają do szkół po wakacjach, oraz uświadomienie rodzicom i kierowcom o obowiązujących przepisach ruchu drogowego. Policjanci będą patrolować okolice szkół i zwracać uwagę na prędkość, sposób przewożenia dzieci i zachowanie na przejściach dla pieszych. Będą również edukować najmłodszych uczestników ruchu o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Bezpieczna droga do szkoły z gorlickimi policjantami

Pierwsze działania odbyły się 5 września 2023 roku przy Szkole Podstawowej w Zagórzanach. Policjanci sprawdzali, czy kierowcy przestrzegają ograniczeń prędkości, czy zapinają pasy bezpieczeństwa i czy używają fotelików dla dzieci. Kontrolowali również, czy dzieci idące do szkoły mają elementy odblaskowe i czy są pod opieką dorosłych lub starszych kolegów.


Policja w Gorlicach zapowiada, że akcja „Bezpieczna droga do szkoły” będzie kontynuowana przez cały rok szkolny. Policjanci będą odwiedzać różne szkoły i placówki oświatowe w powiecie gorlickim i prowadzić działania prewencyjne i profilaktyczne. Przypominamy, że bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym zależy od odpowiedzialności i zachowania wszystkich uczestników ruchu.


Źródło: KPPG

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować