Bezpieczna majówka na drogach powiatu gorlickiego

W okresie świątecznym od 30 kwietnia do 5 maja br., codziennie kilkunastu funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach zapewniało bezpieczeństwo na drogach powiatu gorlickiego. Cieszy fakt, że nie doszło do żadnego wypadku drogowego w tym czasie.

Bezpieczna majówka na drogach powiatu gorlickiego

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili w sumie 226 kontroli drogowych, podczas których wszyscy kierujący pojazdami zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wobec 113 kierujących zastosowano postępowanie mandatowe, a 58 osób zostało pouczonych za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym. Wobec jednej osoby zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Gorlicach. Ponadto zatrzymano 8 dowodów rejestracyjnych pojazdów i 2 prawa jazdy, w tym jedno za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Jednocześnie w tym samym okresie doszło do 4 kolizji drogowych, z których 3 sprawców zostało ukaranych mandatami karnymi, a jedna osoba została pouczona. Ujawniono także 1 osobę poruszającą się hulajnogą elektryczną, znajdującą się w stanie nietrzeźwości.

Źródło: KPPG

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować