"Bezpieczny samochód na zimę". 28 października bezpłatnie sprawdź stan techniczny swojego pojazdu

To już dziewiąta edycja wspólnej akcji sądeckiej Policji oraz IPA Region Nowy Sącz pod hasłem „BEZPIECZNY SAMOCHÓD NA ZIMĘ”. W ramach prowadzonych działań w najbliższą sobotę, 28 października br. kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan techniczny swojego samochodu na stacji diagnostycznej MOTO SOWA.

"Bezpieczny samochód na zimę". 28 października  bezpłatnie sprawdź stan techniczny swojego pojazdu

Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu wraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji IPA Region Nowy Sącz po raz dziewiąty podjęły wspólne działania pn. „BEZPIECZNY SAMOCHÓD NA ZIMĘ”. Ich celem jest umożliwienie kierowcom odpowiedniego przygotowania samochodów do jazdy w okresie jesienno-zimowym, który jest szczególnie trudny i niebezpieczny dla użytkowników dróg.


Już w najbliższą w sobotę, tj. 28 października br. w godzinach od 7:00 do 13:00 w Stacji Kontroli Pojazdów Firmy MOTO SOWA (Wielopole 140), która jest partnerem akcji, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Diagności skontrolują najważniejsze podzespoły samochodów – m.in. zawieszenie, układ hamulcowy, układ kierowniczy oraz regulację świateł. Zaznaczamy, że nie jest to coroczne badanie techniczne pojazdu wpisane do dowodu rejestracyjnego, lecz sprawdzenie stanu technicznego pojazdu i upewnienie się, że poruszamy się sprawnym samochodem. Warto zatem skorzystać z takiej możliwości.


Pamiętajmy, dobry stan techniczny samochodu jest szczególnie ważny w okresie jesienno-zimowym, kiedy występują niekorzystne warunki pogodowe i szybciej zapada zmrok. Jest to czas, w którym szczególnie należy zadbać o bezpieczeństwo na drogach.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować