Pogoda - Sądeckie.pl

21

Dzisiaj jest: 21. 01. 2022 Do końca roku: 344 dni
Jakość Powietrza:

Bezpłatna rehabilitacja stacjonarna po przebytej chorobie Covid-19

Bezpłatna rehabilitacja stacjonarna po przebytej chorobie Covid-19

Prezydent Miasta Nowego Sącza informuje, o możliwości skorzystania z bezpłatnej rehabilitacji stacjonarnej po przebytej chorobie Covid-19 w całości finansowanej z NFZ.

Takie świadczenie zdrowotne wykonuje m.in. „Uzdrowisko Wysowa” S.A. w Wysowej -Zdroju – sąwolne terminy na ten rok.


Rehabilitacja po przebytej chorobie COVID-19 ma na celu poprawę wydolności wysiłkowej i krążeniowej, sprawności oddechowej, zwiększenie odporności, siły mięśniowej i sprawności fizycznej, a także usprawnienie procesów psychosomatycznych organizmu i jego efektywności.


Podczas leczenia Pacjent w uzdrowisku ma zagwarantowany nocleg, pełne wyżywienie oraz zabiegi lecznicze wykonywane przez wykwalifikowaną kadrę medyczną.


Rehabilitacja po przebytej chorobie COVID-19 przysługuje osobom które:
  • przebyły COVID-19 i zakończyły leczenie nie później niż 12 miesięcy od daty rozpoczęcia rehabilitacji z zastrzeżeniem, że jedna osoba może skorzystać z programu rehabilitacji jeden raz.
  • posiadają skierowanie od lekarza i wyniki badań wymagane przez NFZ (RTG z opisem klatki piersiowej, EKG, CRP, OB, morfologia)
  • są samodzielne i zdolne do czynnego uczestnictwa w programie rehabilitacji oraz nie mają przeciwskazań.

W trakcie rehabilitacji wykonywanych będzie do 4 zabiegów leczniczych dziennie.


Skierowanie na rehabilitację powinien wystawić pacjentowi lekarz ubezpieczenia zdrowotnego po zakończeniu leczenia związanego z chorobą COVID-19.


Skierowanie obejmuje dwutygodniowy turnus z możliwością przedłużenia do nawet sześciu tygodni, jeżeli takie zalecenie wyda lekarz uzdrowiska.


Szczegółowe informacje można uzyskać od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00pod numerem tel.: 882-070-104 oraz na stronie internetowej Uzdrowisko Wysowa.


Źródło: UMNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować