Bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców Nowego Sącza

Prezydent Nowego Sącza, Ludomir Handzel, zaprasza mieszkańców miasta, którzy ukończyli 40 lat, do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych, które mają na celu wczesne wykrywanie chorób układu krążenia. Inicjatywa skierowana jest do osób, które posiadają przynajmniej jeden czynnik ryzyka, taki jak nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych, choroby układu krążenia lub obciążenia rodzinne.

Bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców Nowego Sącza

Zakres badań:

  • Echokardiografia serca (Echo serca) z opisem
  • EKG serca z opisem
  • Pomiar ciśnienia tętniczego krwi

Kto może skorzystać z badań? Z bezpłatnych badań mogą skorzystać osoby, które ukończyły 40 lat, są mieszkańcami Nowego Sącza i spełniają określone kryteria zdrowotne. Należy do nich m.in. obecność nieprawidłowych wyników badań (lipidogram, glukoza) lub stwierdzone problemy z układem krążenia. Program jest dostępny dla osób, które nie uczestniczyły w podobnej akcji w 2024 roku.

Dodatkowa pomoc: Osoby, które po badaniach będą wymagały natychmiastowej konsultacji kardiologicznej, mogą skorzystać z bezpłatnej porady specjalistycznej. Konsultacje będą finansowane przez Miasto Nowy Sącz, a liczba miejsc jest ograniczona.

Jak się zarejestrować? Rejestracja na badania rusza 14 marca i odbywa się w Specjalistycznym Centrum Medycznym „NOVO-MED” w Nowym Sączu. Rejestracji można dokonać osobiście lub telefonicznie pod numerem (18) 442-12-22 w godzinach 8:00–11:00. Liczba miejsc jest ograniczona, więc decyduje kolejność zgłoszeń.

Gdzie odbędą się badania? Badania będą przeprowadzane w przychodni „NOVO-MED” (ul. Żółkiewskiego 10, Nowy Sącz). Dokładny termin zostanie ustalony w trakcie rejestracji.

Wymagane dokumenty: Podczas badania pacjenci muszą przedstawić dokument tożsamości ze zdjęciem oraz, jeśli to konieczne, dodatkowy dokument potwierdzający miejsce zamieszkania (np. Karta Nowosądeczanina, PIT).

Inicjatywa jest finansowana ze środków Miasta Nowego Sącza, mając na celu poprawę zdrowia mieszkańców i wczesne wykrywanie potencjalnych zagrożeń zdrowotnych.

Źródło: Fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować