Sądecczyzna: Kolejne próby oszustw na policjanta i pracownika poczty. Seniorzy miejcie się na baczności

Sądecka Policja otrzymała kilka zgłoszeń dotyczących usiłowania oszustwa na policjanta i pracownika poczty. Oszuści wykorzystywali różne legendy. Podczas rozmowy telefonicznej m.in. wypytywali o ilość zgromadzonych pieniędzy i adres zamieszkania. Następnie informowali, że pieniądze seniorów są zagrożone, że przestępcy obserwują ich mieszkanie, że policjanci prowadzą tajną akcję mającą na celu zatrzymanie oszustów.

Sądecczyzna: Kolejne próby oszustw na policjanta i pracownika poczty. Seniorzy miejcie się na baczności

Należy pamiętać, że oszuści wciąż modyfikują i dostosowują swoje historie do danej sytuacji i tego czego dowiedzą się od osób, z którymi prowadzą rozmowę.

W związku z licznymi próbami oszustw sądeccy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność!

  • W momencie, gdy ktoś, podając się przez telefon np. za krewnego, policjanta, pracownika poczty czy banku itp. będzie żądał pieniędzy, funkcjonariusze radzą, by natychmiast zakończyć taką rozmowę telefoniczną!
  • Jeżeli mamy wątpliwości lub nie wiemy, jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich (trzeba pamiętać o dokładnym odłożeniu słuchawki lub skorzystać z innego aparatu telefonicznego!).
  • Pamiętajmy, by pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy oraz nie wpuszczać ich do domu czy mieszkania. Nie podajmy również haseł i loginów do bankowości mobilnej ani nie przelewajmy pieniędzy na wskazane konto bankowe.
  • Dajmy sobie czas do namysłu. Nie działajmy w pośpiechu.
  • Gdy pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo, koniecznie powiadom Policję, dzwoniąc pod numer 112.

Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować