Biesiada u Bartnika w Stróżach

Od ponad trzech dekad w Stróżach koło Grybowa gromadzą się pszczelarze i konsumenci miodów w gospodarstwie pasiecznym „Sądecki Bartnik”. W tym roku odbyła się tam konferencja pod hasłem „Chroniąc pszczoły, chronimy własne zdrowie”. Wydarzenie to cieszyło się patronatem honorowym wojewody małopolskiego, Krzysztofa Jana Klęczara.

Biesiada u Bartnika w Stróżach

Na biesiadzie można było delektować się wyjątkowym smakiem miodu i innych produktów pszczelich. Pszczoły nie tylko dostarczają nam słodyczy w postaci miodu, ale także pełnią kluczową rolę w zapylaniu roślin. Ich obecność jest nieoceniona dla ekosystemu, a troska o nie stanowi nasze dziedzictwo. Wojewoda Klęczar podkreślił, że przekazywanie pasji pszczelarstwa kolejnym pokoleniom jest ważnym elementem przyszłości.

Podczas biesiady uhonorowano również zasłużonych pszczelarzy i naukowców z różnych województw. Wojewoda wręczył odznaczenia państwowe w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a także Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi. Prezydent Andrzej Duda przyznał również dwa Złote Medale za Długoletnią Służbę na wniosek Gospodarstwa Pasiecznego Sądecki Bartnik.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uhonorował 8 osób odznaką honorową „Zasłużony dla rolnictwa”. Wojewoda Klęczar podkreślił, że te odznaczenia są dowodem ogromnej pasji pszczelarzy, którzy mimo przeciwności tworzą dzieło jakim są pasieki.

Podczas XXXI. Biesiady u Bartnika odbył się kiermasz pszczelarski i rękodzieła. Na scenie wystąpili m.in. zespoły muzyczne, a także odbył się Trail Motocyklowy oraz pokazy ratownicze strażaków. To wydarzenie stanowiło doskonałą okazję do wspólnego świętowania i promowania roli pszczół w naszym życiu. 

Źródło: MUW

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować