Sądeckie.pl

Lubisz być na bieżąco z tym co sie dzieje na Sadecczyznie?

Zapisz Nasz Serwis w zakładkach i miej pewność stałego dostępu do rzetelnych informacji z Sądecczyzny.

Bożonarodzeniowe tradycje młodych artystów rozbrzmiały w Podegrodziu

W Podegrodziu odbyła się 29. edycja PASTUSZKOWEGO KOLĘDOWANIA, gdzie 29 dziecięcych i młodzieżowych grup z południa Polski rywalizowało w pielęgnowaniu bożonarodzeniowych tradycji. Główną nagrodę zdobyła grupa Z SZOPKĄ LALKOWĄ z Sadku-Kostrzy.

Bożonarodzeniowe tradycje młodych artystów rozbrzmiały w Podegrodziu
Bożonarodzeniowe tradycje młodych artystów rozbrzmiały w Podegrodziu. Fot. MCK Sokół

W Podegrodziu znów zabrzmiały kolędy – 1 lutego odbyła się 29. edycja Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. To wydarzenie po raz kolejny pokazało, że bożonarodzeniowe tradycje wciąż potrafią zachwycać i inspirować młodych artystów. Na scenie zaprezentowało się 29 grup z Małopolski, Śląska i Podkarpacia – 20 dziecięcych i 9 młodzieżowych. Ich występy oceniała Komisja Artystyczna złożona z etnografów, etnomuzykologów i muzyków, w tym Marii Danuty Cetery, dr Bożeny Lewandowskiej, Benedykta Kafla, Jadwigi Adamczyk i Marty Smólczyńskiej.

Główną nagrodę – rzeźbę PASTUSZKA – zdobyła grupa Z SZOPKĄ LALKOWĄ z Sadku-Kostrzy w powiecie limanowskim. Organizatorzy podkreślają, że festiwal nie tylko aktywizuje młode zespoły, ale też podnosi ich poziom artystyczny i merytoryczny, sprawiając, że tradycje bożonarodzeniowe stają się atrakcyjne dla współczesnej publiczności. Dla dzieci i młodzieży udział w konkursie to okazja, by lepiej poznać kulturę i tradycję, która inspiruje kolejne pokolenia.b

Wyniki tutaj.

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować