Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

Co dalej z budową Wschodniej Obwodnicy Nowego Sącza?

Co dalej z budową Wschodniej Obwodnicy Nowego Sącza?

Jak informuje prezydent budowa wschodniej obwodnicy Nowego Sącza jest w trakcie przygotowań. Władze Miasta mają już opracowaną całą koncepcję projektową oraz wydaną decyzję środowiskową.

 

Inwestycja miałaby być podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich obejmuje odcinek nowej drogi od ul. Pieczkowskiego (DK75) do ul. Lwowskiej (DK28). Głównym założeniem całej inwestycji jest rozładowanie korków wschodniej oraz północnej części miasta.

 

Planowany przebieg obwodnicy wschodniej Nowego Sącza jest kontynuacją ul. Witosa, czyli to jest mniej więcej wysokość ul. Nowochruślickiej i później przez Osiedle Piątkowa w kierunku ul. Lwowskiej. Rondo na ul. Lwowskiej w kierunku Paszyna. Później mostek na Potoku Łubinka. Następnie kontynuując tą drogę przenosimy ruch estakadą nad ul. Długoszowskiego i ul. Jamnicką, aby przez nową przeprawę połączyć się na wysokości tzw. dzikiego ronda z ul. Piłsudskiego - tłumaczy Ludomir Handzel.

 

Z racji tego iż jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie (blisko 167 mln zł) prezydent ma nadzieję, że władza centralna dostrzeże starania miasta, czyli gotowość od strony dokumentacyjnej oraz decyzji środowiskowych i uda się otrzymać środki na jego realizację, bo jak wskazuje włodarz miasta budżet Nowego Sącza nie jest w stanie sam udźwignąć tego zadania.

 

10 grudnia MZD ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej I Etapu dla realizacji tego zadania. Termin składania ofert upływa 22.12.2020 br. o godzinie 8.

 

Poniżej specyfikacja planowanej inwestycji:

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować