Pogoda - Sądeckie.pl

30

Dzisiaj jest: 30. 11. 2021 Do końca roku: 31 dni
Jakość Powietrza:

"Czyścili" myjnie automatyczne z pieniędzy

"Czyścili" myjnie automatyczne z pieniędzy

Gorliccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o liczne włamania do urządzeń myjni samochodowych oraz baków maszyn budowlanych. Ich łupem padło ponad 6 tys. zł, a wartość start związanych z uszkodzeniem automatów została oszacowana na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sprawcy usłyszeli już zarzuty, a decyzją prokuratora zostali objęci dozorem policyjnym. Grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Na początku sierpnia policjanci z gorlickiej komendy otrzymali zgłoszenia o włamaniach do automatów znajdujących się na terenie samoobsługowych myjni samochodowych w Gorlicach. Łupem sprawców padły pieniądze znajdujące się w automatach wrzutowych myjek.


Prowadząc czynności śledcze policjanci ustalili, że w przeciągu miesiąca lipca doszło jeszcze do kilkunastu włamań do myjni samochodowych na terenie powiatu gorlickiego i powiatów sąsiednich, o czym nie wiedzieli nawet sami właściciele. Okazało się także, że w jednej z podgorlickich miejscowości włamywano się także do baków maszyn budowlanych, skąd sprawcy kradli paliwo.


W toku prowadzonych czynności gorliccy kryminalni, ustalili i zatrzymali 2 podejrzanych o te czyny mężczyzn. Okazali się nim 35 i 20-letni mieszkańcy powiatu gorlickiego.


Zebrany materiał dowodowy pozwoli na postawienia 35-latkowi 14 zarzutów włamań i 6 usiłowań włamania do automatów myjni samochodowych i baków maszyn budowlanych. Jego kompan uczestniczył w dwóch włamaniach i takie też usłyszał zarzuty.


O dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd. Przestępstwa których się dopuścili zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KPPG, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować