Debata komisji sejmowej w zakresie poprawy jakości powietrza

Debata komisji sejmowej w zakresie poprawy jakości powietrza

W dniu 8 maja 2019 r. w Nowym Sączu Sejmowa Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa obradowała na posiedzeniu wyjazdowym. W ramach obrad posłowie wysłuchali Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla.

 

Prezydent Miasta Nowy Sącz zrelacjonował działania podejmowane w celu poprawy powietrza w mieście oraz Kotlinie Sądeckiej. Informacje na temat działań zmierzających do poprawy jakości powietrza w Nowym Sączu oraz Kotlinie Sądeckiej zostały przekazane także przez Prezesa Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu.

 

W obradach Komisji uczestniczyli zastępca głównego inspektora ochrony środowiska Marek Surmacz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Sławomir Mazurek oraz wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Michalski. 

 

Podczas spotkania byli obecni również przedstawiciele samorządu lokalnego z gmin i miast położonych w powiecie nowosądeckim. Obrady zostały poprowadzone przez posłankę Annę Paluch - zastępcę przewodniczącego Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. 

 

Po obradach posłowie zwiedzili Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu. Sejmowa Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa prowadziła podobne posiedzenia wyjazdowe w przedmiocie czystego powietrza w Zakopanem i w Rabce.

 

Źródło i Fot. Miasto Nowy Sącz

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować