Debata policyjna z mieszkańcami Szczawy. Dyskutowano o poprawie bezpieczeństwa w rejonie obiektów sportowych

„Poprawa bezpieczeństwa w rejonie obiektów sportowych w miejscowości Szczawa” to temat debaty społecznej, która odbyła się wczoraj w Szkole Podstawowej w Szczawie. Debaty społeczne organizowane na szczeblu lokalnym mają za zadanie zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, które wymagają podjęcia działań prewencyjnych przez Policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Debata policyjna z mieszkańcami Szczawy. Dyskutowano o poprawie bezpieczeństwa w rejonie obiektów sportowych

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Policji, samorządu, dyrekcji szkoły oraz mieszkańcy miejscowości Szczawa. Głównym celem debaty było omówienie problemów i propozycji rozwiązań dotyczących poprawy bezpieczeństwa w rejonie obiektów sportowych, gdzie dochodziło do aktów wandalizmu, zaśmiecania, spożywania alkoholu i zakłócania spokoju.


Uczestnicy debaty zapoznali się również z narzędziami komunikacyjnymi z Policją, takimi jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja "Moja Komenda". W trakcie dyskusji zgłaszano swoje opinie, sugestie i oczekiwania dotyczące współpracy z Policją i innymi instytucjami. Efekty działań wynikających z lokalnych rekomendacji będą przedstawione podczas debaty ewaluacyjnej.


Źródło: KPPL

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować