Tradycja żywa w sztuce. Wyjątkowa wystawa w PCIT
Już 4 kwietnia 2025 r. o godzinie 16:00 w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej odbędzie się niezwykłe wydarzenie – wernisaż wystawy „Rękodzieło ludowe z tradycją”, prezentującej prace Stowarzyszenia Seniorów „Tradycja” z Męciny.

Otwarcie wystawy uświetni występ słowno-muzyczny Zespołu „Tradycja” – Seniorki z Męciny, który swoją twórczością pielęgnuje lokalne tradycje i dziedzictwo kulturowe.
Członkinie stowarzyszenia nie tylko kultywują regionalne zwyczaje, ale również aktywnie angażują się w życie społeczności, organizując warsztaty i projekty artystyczne. Ich prace to dowód na to, jak pasja i zaangażowanie mogą przyczyniać się do rozwoju kultury lokalnej.
Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 29 kwietnia 2025 r. w galerii PCIT w Limanowej (Rynek 25). To doskonała okazja, by podziwiać piękno ludowego rękodzieła i zainspirować się twórczością seniorów.
Serdecznie zapraszamy!
Źródło: Fot. Powiat Limanowski
Komentarze