Delegacja z zaprzyjaźnionego miasta Herend z wizytą w Gminie Grybów

W dniach 22-26 listopada 2023 r. Gmina Grybów gościła delegację z zaprzyjaźnionego miasta Herend na Węgrzech na czele z Panią dr Pfundé Altai Elvira , zastępcą Burmistrza oraz radcą prawnym urzędu dr Czili Ernὅ.

Delegacja z zaprzyjaźnionego miasta Herend z wizytą w Gminie Grybów

Podczas wizyty w Gminie, goście dotarli do słynnej zabytkowej kopalni soli w Bochni, gdzie mieli możliwość poznania niezwykłej historii, związanej z tym miejscem. Następnie udali się do stolicy Małopolski. Ogromne wrażenie wywarł na nich Kościół Mariacki i magiczna atmosfera, jaka zapanowała podczas zwiedzania Sukiennic.


W Krakowie gościom towarzyszył Konsul Generalny Węgier Tibor Gerencsér. Kolejnym etapem wędrówki po terenie gminy była wizyta w Sądeckim Bartniku w Stróżach oraz w gospodarstwie rolnym, prowadzonym przez Radnego Gminy Pana Krzysztofa Olszaneckiego.


Wśród delegacji były osoby z branży pszczelarskiej oraz gospodarczej więc wymiana doświadczeń z pewnością wpłynie na dalszą działalność obu stron. We wczesnych, sobotnich godzinach wraz z delegacją gospodarze przenieśli się w czasie, przekraczając mury jakże niezwykłej i magicznej „Starej Baśni” w Grybowie.


To tajemnicze miejsce pozwoliło na odskocznię od codzienności, a pasja i niezwykłe zafascynowanie historią właściciela tego miejsca, Pana Krzysztofa Brońskiego, z pewnością na stałe utkwi w pamięci gości. Punktem kulminacyjnym w Gminie Grybów było spotkanie z radnymi, sołtysami, pracownikami Urzędu Gminy oraz jednostek organizacyjnych gminy, podczas którego przedstawiony został dorobek kulturalny i dziedzictwo Gminy, reprezentowany przez zespół regionalny Echo Jaworze.


Program artystyczny zwieńczył występ młodej artystki Amelii Tarasek, uczennicy szkoły w Krużlowej Wyżnej, która przepięknie zagrała na skrzypcach oraz zaśpiewała piosenkę Sanah, wywołując na twarzach gości ogromne wzruszenie.


Współpracę z miastem Herend Gmina Grybów nawiązała 15 października 2021.


Źródło: Gm. Grybów, fot. Piotr Gaborek

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować