Pogoda - Sądeckie.pl18

Dzisiaj jest: 18. 04. 2021
Do końca roku: 257 dni
Jakość Powietrza

Do końca września można zgłaszać propozycje do Budżetu dla Mieszkańców

Do końca września można zgłaszać propozycje do Budżetu dla Mieszkańców

W Nowym Sączu wystartowała akcja Budżet dla Mieszkańców. O jej szczegółach opowiedzieli podczas dzisiejszej konferencji radny Maciej Rogóż, członek zarządu Osiedla Wojska Polskiego Kamil Olesiak oraz działacz społeczny Jakub Damasiewicz.


Do radnego zgłosiło się wielu mieszkańców, a wśród nich również młodych ludzi z zapytaniem, co będzie się działo w przyszłym roku w mieście. Część z nich składała swoje propozycje, ale zrobiła to już po terminie. Dlaczego?


Jak tłumaczy radny taka sytuacja wynika z faktu, iż prezydent zaniechał promocji tej bardzo ważnej dla mieszkańców kwestii.


Wielu radnych otrzymało informacje o możliwości złożenia propozycji do budżetu miasta projektowanego na przyszły rok dwa dni przed zakończeniem procedury. Również kilka zarządów osiedli, z którymi mieliśmy przyjemność rozmawiać również nie otrzymało odpowiedniej tutaj informacji o tym, że mogą złożyć takie propozycje. Już nie wspominając o mieszkańcach, którzy w ogóle nie wiedzieli, że taka możliwość istnieje, przynajmniej większość – mówi Maciej Rogóż.


Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta podmiotami, które mogły składać wnioski do proponowanego budżetu miasta na przyszły rok są nie tylko radni i zarządy osiedli, ale również mieszkańcy, organizacje społeczne czy instytucje nowosądeckie.


Organizatorzy akcji zachęcają, aby składać swoje propozycje i plany (mogą być długoterminowe) do końca września na specjalnie uruchomiony w tym celu e-mail: budzetmiasta2021@gmail.com Odpowiednio sformułowane wnioski zostaną wysłane do Urzędu Miasta i trafią do prezydenta.


Jeżeli prezydent skorzysta z naszej propozycji, bo również wystosowaliśmy pismo do pana prezydenta, aby konsultował projekt budżetu miasta z każdym chętnym radnym. Jeżeli to uczyni to ułatwi to i skróci czas projektowania całego budżetu miasta. Nie będą potrzebne poprawki i na stosownej Sesji Rady Miasta myślę, że bez problemu wszyscy członkowie rady miasta po prostu przegłosują bez zbędnego czasu i zwłoki stosowną uchwałę budżetową – dodaje radny.


Celem akcji jest aktywizacja mieszkańców Nowego Sącza i uświadomienie im tego, że mają realny wpływ na kształtowanie budżetu miasta. 

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować