Pogoda - Sądeckie.pl

5

Dzisiaj jest: 05. 07. 2022 Do końca roku: 179 dni
Jakość Powietrza:

Dobiega końca remont jednej z dróg powiatowych

Dobiega końca remont jednej z dróg powiatowych

Powoli dobiega końca remont drogi powiatowej w Ptaszkowej wraz z budową chodnika i oświetlenia. Jutro droga będzie zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową Królowa Górna - Ptaszkowa - Grybów do skrzyżowania z drogą krajową nr 28 – trwają ostatnie prace przy nawierzchni.

Objazd zamkniętego odcinka możliwy będzie drogą powiatową Królowa Górna - Ptaszkowa - Grybów: ul. Węgierską i drogą krajową nr 28.


Prace przy przebudowie drogi na odcinku 0,81 km rozpoczęły się w ubiegłym roku. Oprócz nowej nawierzchni, poszerzenia drogi, nowego chodnika i oświetlenia, zostało również przebudowane skrzyżowanie w Ptaszkowej (przed zabytkowym kościołem). Wszystkie prace powinny się zakończyć już w tym miesiącu.


Ta kadencja jest wyjątkowa pod względem realizacji inwestycji drogowych – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Przewiduję, że uda się nam wyremontować w sumie 130 kilometrów dróg, co jest wynikiem imponującym biorąc pod uwagę, że w poprzednich kadencjach średnio remontowano do 45 kilometrów dróg.


Koszt przebudowy drogi powiatowej w Ptaszkowej wraz ze skrzyżowaniem to ponad trzy miliony złotych. Inwestycja jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na lata 2021 – 2022 oraz przez gminę Grybów (wkład własny do budowy chodników i oświetleni)a.


Zdajemy sobie sprawę, że przebudowa tej drogi była uciążliwa dla mieszkańców pobliskich domów i osób korzystających z tej trasy - dodaje starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Jednak efekty prac już są widoczne. W poprzednich latach powstał tutaj nowy wiadukt kolejowy zastępując wąski przejazd pod torami. Po zakończeniu obecnej inwestycji mieszkańcy będą mieli do dyspozycji szeroką drogę z chodnikami i oświetleniem. To naprawdę bardzo dobra wiadomość dla wszystkich kierowców i pieszych.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować