Dobra: 18-latek stracił prawo jazdy którego jeszcze nie zdążył odebrać

18-latek, który kilkanaście dni wcześnie zdał prawo jazdy już je stracił, gdyż przekroczył dopuszczalną prędkość o 69 km/h. Nastolatek w miejscowości Dobra pędził z prędkością 119/ km/h. Niestety ten młodzieniec nie odbierze już blankietu tego prawa jazdy.

Dobra: 18-latek stracił prawo jazdy którego jeszcze nie zdążył odebrać

Policjanci każdego dnia dokonują pomiaru prędkości, z jaka poruszają się kierowcy po ulicach naszego powiatu. W sobotę 11 maja br. takiego pomiaru dokonywali w miejscowości Dobra na drodze krajowej K-28 w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

O godzinie 10:28 policjanci z limanowskiej drogówki namierzyli samochód marki Volkswagen, którego kierowca w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 119 km/h. Za kierownicą siedział 18-latni mieszkaniec gminy Mszana Dolna, który powiedział policjantom, że jeszcze nie zdążył odebrać blankietu prawa jazdy, ale posiada tymczasowe prawo jazdy w aplikacji mObywatel.

Mundurowi potwierdzili fakt, że 18-latek kilkanaście dni wcześniej uzyskał uprawnienia. Zgodnie z nowymi przepisami Tymczasowe prawo jazdy to dokument cyfrowy, który daje możliwość prowadzenia pojazdu zaraz po zdanym egzaminie przez 30 dni.

Niestety ten młodzieniec nie odbierze już blankietu tego prawa jazdy. Policjanci, za rażące naruszenie przepisów dotyczących prędkości w terenie zabudowanym, zatrzymali kierującemu uprawnienia na 3 miesiące. Dodatkowo ukarali go 2-tysięcznym mandatem i 14 punktami karnymi.

Źródło: KPPL

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować