Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Sprawca rozbicia szyby w drzwiach sądeckiego Ratusza zatrzymany przez dzielnicowych

Sprawca rozbicia szyby w drzwiach sądeckiego Ratusza zatrzymany przez dzielnicowych

W nocy z 13/14 września br. niezidentyfikowany sprawca rozbił szybę w drzwiach sądeckiego Ratusza.

 

Zaalarmowana Policja wszczęła w tej sprawie dochodzenie. Zostały przeprowadzone oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczenie śladów i nagrań oraz poszukiwanie ewentualnych świadków zdarzenia.


Policjanci przesłuchali dużą liczbę osób. Razem z pracownikiem punktu monitoringu Straży Miejskiej przejrzeli nagrania, które zarejestrowały sytuację na Rynku zarówno przed jak i po zdarzeniu. Dzięki temu wytypowali mężczyznę który mógł popełnić wyżej wskazany czyn. 


Równolegle do działań policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko mieniu i Wydziału Prewencji swoje dochodzenie prowadzili również dzielnicowi Starego Miasta w tym st. Sierż. Agnieszka Gozdecka i mł. Asp. Maciej Ogórek. Dzięki ich doskonałemu rozeznaniu w terenie dzielnic, które patrolują rozpoznali oni mężczyznę z monitoringu a następnie go zatrzymali.


Sprawcą okazał się 28-letni Sądeczanin, który nieskutecznie próbował przedstawić alibi i przekonać funkcjonariuszy, że to nie on jest odpowiedzialny za ten czy. Jednak zgromadzony materiał dowodowy bezpośrednio obciążał go winą. Jeszcze tego samego dnia usłyszał on zarzut uszkodzenia mienia oraz trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować