Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Dodatek solidarnościowy. Wypłaconych już ponad 185 tys. świadczeń na łączna kwotę blisko 246 mln zł

Dodatek solidarnościowy. Wypłaconych już ponad 185 tys. świadczeń na łączna kwotę blisko 246 mln zł

Do końca sierpnia, osoby które straciły pracę w czasie pandemii mogą składać wnioski o przyznanie dodatku solidarnościowego. Do tej pory wypłacono ponad 185 tys. takich świadczeń. Z tego tytułu wypłacono blisko 246 mln złotych.


Przepisy o dodatku solidarnościowym weszły w życie z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy. Dodatek przysługuje od 1 czerwca, przez trzy miesiące, w wysokości 1400 zł tym osobom, z którymi pracodawcy rozwiązali umowy o pracę po 15 marca tego roku lub gdy umowy o pracę na czas określony wygasły po tym terminie.

 

Do tej pory wypłaconych zostało ponad 185 tys. świadczeń na łączna kwotę blisko 246 mln zł. Najwięcej w województwie śląskim (27,3 tys. świadczeń na kwotę 36,4 mln zł) i mazowieckim (25,3 tys. świadczeń na kwotę 33,8 mln zł).


Wniosek o dodatek solidarnościowy można złożyć do 31 sierpnia 2020 roku. Należy pamiętać, że świadczenie zostanie przyznane najwcześniej za miesiąc, w którym został złożony wniosek. To oznacza, że składając wniosek w sierpniu będzie można otrzymać wsparcie właśnie za ten miesiąc.

 

Aby otrzymać dodatek solidarnościowy należy złożyć odpowiedni wniosek elektronicznie przez portal Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

 

Osoby pobierające dodatek solidarnościowy podlegają ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowemu oraz ubezpieczeniu zdrowotnemu. Płatnikiem składek na te ubezpieczenia jest ZUS.

 

Źródło: MRPiPS, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować