Druga akcja honorowego oddawania krwi w ZSZ w Grybowie

W Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie odbyła się druga w tym roku szkolnym akcja honorowego oddawania krwi. W przedsięwzięciu wzięło udział 45 uczniów i osoby spoza szkoły. W sumie, w dwóch akcjach, wzięło udział 88 osób, które oddały około 32 litrów krwi.

Druga akcja honorowego oddawania krwi w ZSZ w Grybowie
Akcje oddawania krwi w Zespole Szkół Zawodowych odbywają się z inicjatywy szkolnego klubu HDK, który działa od 1991 roku – mówi dyrektor placówki Lesław Tarasek. - Każda akcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Ze swej strony dbamy, aby to przedsięwzięcie było prowadzone profesjonalnie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa związanego z oddawaniem krwi. Współpracujemy ze szpitalem powiatowym w Gorlicach, który deleguje na każdą akcje HDK lekarza oraz panie pielęgniarki.


W trakcie akcji uczniowie ZSZ Grybów pod kierownictwem nauczyciela zajęć praktycznych przygotowują również poczęstunek oraz ciepłe napoje dla organizatorów.


W przyszłych latach klub HDK będzie kontynuował swoją działalność i planuje zorganizować co najmniej dwie akcje HDK w każdym roku. Opiekunem szkolnego klubu HDK jest Przemysław Święs.


Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować