Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Drugi koncert z cyklu "MOK Unplugged". Na scenie zaprezentuje się Kwartet Galicyjski

Drugi koncert z cyklu "MOK Unplugged". Na scenie zaprezentuje się Kwartet Galicyjski

Kwartet Galicyjski powstał w 2013 roku w Nowym Sączu. Tworzą go absolwentki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Instrumentalistki wykonują muzykę klasyczną, rozrywkową, a w szczególności autorską twórczość altowiolistki zespołu - Ewy Borcz - inspirowaną ludowością. Od 2018 roku Kwartet Galicyjski ukierunkował swoje działania na rzecz syntezy folkloru i muzyki poważnej. Wtedy też zespół wydał swoją debiutancką płytę pt."Folkomania" złożoną z kompozycji opartych na najpiękniejszych melodiach ludowych Małopolski, przedstawionych w nowoczesnej formie.

W 2019 roku album "Folkomania" uplasował się na 8. miejscu w prestiżowym plebiscycie "Wirtualne Gęśle". W tym samym czasie Kwartet Galicyjski został finalistą Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja", występując w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Formacja została także laureatem "V Turnieju Muzyków Prawdziwych" w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, otrzymując nagrodę specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.


Drugi album Kwartetu Galicyjskiego pod tytułem “Legendy” ukazał sie w 2020 roku. Jest to wyjątkowa podróż po najdalszych zakątkach Beskidu Niskiego, tym razem przyodziana w magię opowieści o postaciach, zjawach i miejscach zakorzenionych w lokalnej kulturze ludowej. Płyta w całości złożona jest z autorskich kompozycji Ewy Borcz, altowiolistki zespołu.


Kwartet Galicyjski posiada na swoim koncie liczne występy w filharmoniach, salach koncertowych oraz na scenach plenerowych w Polsce jak i za granicą oraz współpracuje ze znanymi osobistościami polskiej sceny muzycznej podczas koncertów, sesji nagraniowych czy teledysków. Instrumentalistki budują swoje doświadczenie na pracy z wieloma muzykami oraz specjalistami z dziedzin artystycznych. Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem i projektami, w których kontynuuje swoje zamiłowanie do muzyki klasycznej oraz tradycji. Nowoczesne rozwiązania oraz wprowadzanie współczesnej retoryki, pozwalają odkrywać nowe możliwości i w innowacyjny sposób prezentować odbiorcy bogactwo brzmienia instrumentów smyczkowych.


Koncert odbędzie się online 5 lutego o godzinie 20.


Więcej informacji na profilu facebookowym: MOK Unplugged: Kwartet Galicyjski

Link do transmisji na You TubeŹródło: UMNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować