Duży zastrzyk gotówki dla Gminy Korzenna na odbudowę drogi Jasienna-Janczowa-Miłkowa

Blisko 1,6 mln zł otrzyma gmina Korzenna z budżetu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na odbudowę drogi Jasienna-Janczowa– Miłkowa.

Duży zastrzyk gotówki dla Gminy Korzenna na odbudowę drogi Jasienna-Janczowa-Miłkowa
Z własnego budżetu nie bylibyśmy w stanie jej wyremontować – podkreśla Leszek Skowron, Wójt Gminy Korzenna.


Na wniosek wojewody małopolskiego Łukasza Kmity dla gmin z naszego województwa wyasygnowano z budżetu państwa 17,4 mln zł. Pieniądze te pozwolą zrealizować 34 inwestycje remontowe związane z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych.


Skorzysta z nich 11 gmin, wśród których jest także gmina Korzenna. W naszym przypadku otrzymane pieniądze pozwolą sfinansować koszty prac w 80 procentach. Dzięki temu odbudowana zostanie zniszczona droga łącząca Jasienną z Janczową i Miłkową, i będąca jednocześnie łącznikiem pomiędzy dwiema drogami powiatowymi. – Codziennie użytkują ją mieszkańcy tych trzech miejscowości, a także inni kierowcy, którzy korzystają z dróg powiatowych prowadzących w kierunku Tarnowa i Nowego Sącza – zaznacza Wójt Gminy Korzenna, wskazując na dużą rolę wojewody Łukasza Kmity w pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o wsparcie.


Przetarg na odbudowę zniszczonej drogi o długości 1,8 km zostanie ogłoszony niezwłocznie.


Źródło: Gm. Korzenna, fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować