Dużymi krokami zbliża się finał długo oczekiwanej inwestycji w Łęce

Sala gimnastyczna swoimi rozmiarami znacznie przekracza budynek szkoły, przy której jest budowana i nabiera coraz wyraźniejszych kształtów.

Dużymi krokami zbliża się finał długo oczekiwanej inwestycji w Łęce

Obiekt zasadniczo poprawi warunki nauczania w szkole, która od lat boryka się z ciasnotą. Szczególnie dokuczliwy jest brak sali gimnastycznej, co przez lata eliminowało w praktyce możliwość uprawiania dyscyplin drużynowych i stawiało uczennice i uczniów ze szkoły w Łęce na straconej pozycji.


Nowy obiekt pozwoli wyrównać szanse sportowe, a ponadto spowoduje, że komfort pracy nauczycieli i warunki nauki uczniów ulegną radykalnej poprawie. Budynek, który w ciągu najbliższych miesięcy powinien być oddany do użytku, poza zapleczem szatniowym i magazynowym, dysponować będzie jeszcze kilkoma pomieszczeniami, które będą mogły być wykorzystane jako sale dydaktyczne. Wyposażony będzie ponadto w windę, dzięki czemu osoby z niepełnosprawnościami będą się mogły po nim swobodnie poruszać.


Aktualnie prowadzone są już prace wewnątrz budynku. W części pomieszczeń ułożono już płytki, a a na zewnątrz ściany są już otynkowane. Uwagę zwraca ogromna ilość stali użyta przy budowie stropu bezpośrednio nad salą gimnastyczną.


Prace obejmą także uporządkowanie terenu wokół budynku, który ma być wyłożony kostką. Znajdą się tam także miejsce parkingowe, których dotąd także bardzo brakowało.  


Źródło: Gm. Korzenna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować