Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Dwie ofiary śmiertelne wypadku z udziałem ciągników rolniczych

Dwie ofiary śmiertelne wypadku z udziałem ciągników rolniczych

W dniu 23 sierpnia br. Doszło do dwóch wypadków z udziałem ciągników rolniczych marki Ursus.

 

Oba zdarzenia miały miejsce w powiecie Limanowskim w godzinach popołudniowych. Poszkodowani to osoby starsze po 50 roku życia. Są dwie ofiary śmiertelne. Policja w obu przypadkach wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Pewne jest, że jeden z kierowców nie posiadał uprawnień do prowadzenia tego typu pojazdu oraz był nietrzeźwy. Miał ponad 2,5 promila alkoholu we krwi. Ponadto jego ciągnik nie był dopuszczony do eksploatacji. Drugi nie zachował należytej ostrośności podczas prowadzenia prac polowych.

 

Pierwsze zdarzenie we wsi Kamionka mała w gminie Laskowa spowodował 60 latek tracąc panowanie nad pojazdem. Jego ciągnik wjechał do rowu. Ucierpiał 60 letni pasażer, który siedział na siodełku przymocowanym do błotnika. Niestety nie udało się go uratować. Drugi wypadek we wsi Skrzydlna w gminie Dobra zainicjował 50 latek, który nie zachowując należytej ostrożności na stromym zboczu doprowadził do wywrócenia pojazdu. Pomimo przewiezienia do szpitala i udzielenia pomocy lekarskiej na skutek odniesionych obrażeń mężczyźna zmarł.

 

Miesiące wakacyjne to czas wzmożonej aktywności jeśli chodzi o roboty polowe. Niestety odnotowuje się też wtedy zwiększoną częstotliwość wypadków. Rozkojarzenie oraz natłok pracy powodujący zmęczenie może prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Dlatego policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy korzystaniu z maszyn rolniczych, przemieszczaniu się oraz przestrzeganiu podstawowych zasad BHP również w przypadku kontaktu ze szkodliwymi substancjami chemicznymi. Pasażerowie powinni siedzieć w miejscach do tego przeznaczonych, a kierowcy siadając za kierownicą trzeźwi.

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować