Dyrektorzy dwóch szkół powiatowych z nagrodą ministra

Dwóch dyrektorów szkół powiatowych otrzymało właśnie Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki. Dr Tomasz Walicki z Liceum Ogólnokształcącego im. Artura Grottgera w Grybowie i Michał Bulzak z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej odebrali je wczoraj podczas uroczystej gali w Warszawie z rąk ministra Przemysława Czarnka.

Dyrektorzy dwóch szkół powiatowych z nagrodą ministra

Ogólnopolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w gmachu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Podczas uroczystości minister Przemysław Czarnek wręczył odznaczenia państwowe, medale KEN, nagrody oraz tytuły Profesora Oświaty.


Podczas spotkania, minister Edukacji i Nauki dziękował nauczycielom za ich wysiłek związany ze wsparciem uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej.


– W ostatnim roku wykonaliście gigantyczną pracę, polegającą na przeprowadzeniu dodatkowych zajęć wspomagających dla uczniów, które pomogły im nadrobić zaległości powstałe w związku z nauczaniem zdalnym – powiedział.


Minister podkreślił także, że szkoły stanęły przed kolejnym wyzwaniem związanym z wojną w Ukrainie.


– Pracują państwo w sposób, który zdobywa uznanie na całym świecie. To, że nie mamy nawet najmniejszych informacji o problemach w relacjach między polskimi i ukraińskimi uczniami, jest efektem wspaniałej pracy nauczycieli. Bez waszego bezpośredniego zaangażowania w proces adaptacji setek tysięcy dzieci i młodzieży z Ukrainy, nie byłoby takich efektów – mówił minister Przemysław Czarnek, dziękując nauczycielom za ich postawę.


Źródło: SPNS, MEiN

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować