Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Eksperci z Litwy z wizytą w sądeckim ratuszu

Eksperci z Litwy z wizytą w sądeckim ratuszu

Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza Magdalena Majka spotkała się z czternastoosobową grupą ekspertów z Litwy, którzy przyjechali z miasta partnerskiego Nowego Sącza - Troków, w ramach projektu „Polsko - Litewska strefa dobrych praktyk”.

Pracownicy VšĮ Trakų švietimo centras przyjechali, by poznać dobre praktyki w pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym w Nowym Sączu i Małopolsce jak również działania wspierające osoby dorosłe i młodzież z Nowego Sącza oraz Troków.


W ramach programu polsko-litewskiej wymiany odbyły się zajęcia na temat działań realizowanych przez OHP, a także spotkania w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej dot. realizacji strategii rozwiązywania problemów społecznych miasta Nowego Sącza na lata 2020-2022; w Nowosądeckim Inkubatorze Przedsiębiorczości w obszarze wspierania przedsięwzięć społecznych pozwalających na łagodzenie i usuwanie negatywnych skutków bezrobocia jak i aktywizację zawodową - dobre praktyki z Nowego Sącza.


23-letnie partnerstwo: Nowego Sącza i Troków pozwala na budowanie wspólnoty i rozwój stosunków bilateralnych Polski i Litwy – dając okazję do konkretnych działań na poziomie lokalnym – w postaci ciekawych przedsięwzięć z korzyścią dla mieszkańców naszych miast.


Projekt „Polsko - Litewska strefa dobrych praktyk” dofinansowany został przez Fundusz Polsko - Litewskiej Wymiany Młodzieży.


Źródło: UMNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować