Pogoda - Sądeckie.pl

6

Dzisiaj jest: 06. 07. 2022 Do końca roku: 178 dni
Jakość Powietrza:

Elektrobusy na limanowskich ulicach

Elektrobusy na limanowskich ulicach

Limanowa wdraża kolejne etapy projektu unijnego pod nazwą "Niskoemisyjnego transportu miejskiego w Limanowej" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020. 

 

Po budowie węzła przesiadkowego Limanowa przechodzi do realizacji kolejnego etapu projektu unijnego - zakupu pięciu ekologicznych autobusów. Ostatnim etapem projektu będzie budowa dworca autobusowego i wyposażenie wiat przystankowych w system powiadamiania pasażerów. 

 

Przetarg na zakup autobusów z elektrycznym napędem został już ogłoszony. Według specyfikacji istotnych warunków zamówienia autobusy powinny być wyposażone nie tylko w ekologiczne silniki, ale również w komputer pokładowy, tablice LED do wiat inteligentnych, zliczarki pasażerów, tablice informacji pasażerskiej wewnętrznej oraz w system karty miejskiej. 

 

Oferty mogą być zgłaszane do 14 października 2019 r. O wyborze najkorzystniejszej oferty zadecydują takie kryteria, jak najbardziej korzystna cena, parametry techniczne i gwarancja jakości. Termin realizacji zamówienia wyznaczono natomiast na koniec marca 2021 r. 

 

Źródło: Miasto Limanowa, Fot. ilustracyjna Pixabay

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować