Pogoda - Sądeckie.pl28

Dzisiaj jest: 28. 02. 2021
Do końca roku: 306 dniEnklawa przyrodnicza Bobrowisko nominowana w ogólnopolskim konkursie

Enklawa przyrodnicza Bobrowisko nominowana w ogólnopolskim konkursie

Enklawa przyrodnicza Bobrowisko znalazła się w ścisłej czołówce IX edycji konkursu Życie w Architekturze - w najważniejszym, ogólnopolskim konkursie na najbardziej znaczące realizacje architektoniczne w latach 2015-2019.

 

Życie w Architekturze to ogólnopolski konkurs na najbardziej znaczące realizacje architektoniczne organizowany przez redakcję miesięcznika „Architektura-murator” od 1995 roku. Nazwa konkursu jest kwintesencją zarówno jego celu, jak i kryteriów oceny. Tak więc są to kwestie społeczne
i jakość życia w architekturze, promocja największych osiągnięć w dziedzinie architektury w Polsce, pobudzanie społecznego zainteresowania problematyką związaną z rolą architektury w kreowaniu rozwoju miast.

 

Bobrowisko ma już na koncie kilka wyróżnień i nominacji w ogólnopolskich konkursach, ale jego realizacja nadal jak widać odbija się echem w całej Polsce. Enklawa stała się kolejnym po platformie w Woli Kroguleckiej, celem licznych wycieczek. Cieszy się popularnością dzięki dostępowi zarówno dla mieszkańców jak i przyjezdnych, piechurów, osób mniej sprawnych i niepełnosprawnych oraz rodzin z małymi dziećmi. Okazało się, że ludzie cenią architekturę służącą wypoczynkowi, blisko natury. Zresztą dziś tworzy się coraz liczniej specjalną architekturę służącą korzystania z uroków przyrody. Podobny cel ma kładka spacerowa na Miejskiej Górze. To nasze trio, czyli leśne molo, Wola Krogulecka i Bobrowisko ma służyć mieszkańcom i zachęcić gości na pozostanie w Starym Sączu na dłużej - mówi burmistrz Jacek Lelek.

 

Głosowanie trwa do 27 października, Swój głos można oddać na stronie:

https://zyciewarchitekturze2020.architekturamurator.pl/plebiscyt/

Enklawa przyrodnicza Bobrowisko nominowana w ogólnopolskim konkursie Enklawa przyrodnicza Bobrowisko nominowana w ogólnopolskim konkursie Enklawa przyrodnicza Bobrowisko nominowana w ogólnopolskim konkursie Enklawa przyrodnicza Bobrowisko nominowana w ogólnopolskim konkursie Enklawa przyrodnicza Bobrowisko nominowana w ogólnopolskim konkursie Enklawa przyrodnicza Bobrowisko nominowana w ogólnopolskim konkursie

Źródło: UMSS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować