FAKRO wspiera Młodych Liderów

Za nami kolejna edycja Letniej Szkoły Liderów, projektu zorganizowanego przez Fundację Pomyśl o Przyszłości przy patronacie FAKRO. Projekt skierowany jest do absolwentów szkół średnich oraz studentów, którzy podczas kilkudniowych warsztatów rozwijają swoje umiejętności poznawcze, komunikacyjne oraz nabywają wiedzę z obszarów takich jak zarządzanie, gospodarka, prawo, czy współczesny e-marketing.

FAKRO wspiera Młodych Liderów

Relacje i komunikacja jako fundament

Pierwszy dzień upłynął pod znakiem relacji i komunikacji, co stało się solidnym fundamentem do dalszej współpracy. Uczestnicy zapoznali się także z zagadnieniem kapitału społecznego, tematem niezwykle ważnym i często poruszanym przez Fundację Pomyśl o Przyszłości. Warsztaty te skupiły się na znaczeniu relacji i zaufania w budowaniu kapitału społecznego.

Warsztaty z ekspertami

Drugiego dnia Edyta Dziekońska, ekspertka w dziedzinie rozwoju biznesu, poprowadziła warsztaty „Pierwszy biznesplan Twojego biznesu”, przedstawiając kluczowe elementy tworzenia skutecznego biznesplanu, od analizy rynku po planowanie finansowe. Inspirujący warsztat o przywództwie poprowadził Grzegorz Piątkowski, Prezes Zarządu Rady Polskich Przedsiębiorców Globalnych, skupiając się na kluczowych umiejętnościach liderskich, takich jak zarządzanie zespołem, motywowanie pracowników i podejmowanie trafnych decyzji.

Wiedza prawna i innowacje

Dr hab. Katarzyna Bilewska, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, w przystępny sposób przybliżyła młodzieży podstawy prawa spółek, wyjaśniając ich prawa i obowiązki jako obywateli i przedsiębiorców. Młodzież uczestniczyła także w debacie oksfordzkiej na temat sztucznej inteligencji, którą poprowadził Krzysztof Witowski, błyskotliwy mówca i konferansjer.

Zwiedzanie firm i kreatywne rozwiązywanie problemów

Młodzi Liderzy mieli również okazję zwiedzić sądeckie firmy: FAKRO i Vitberg oraz wziąć udział w warsztatach z kreatywnego rozwiązywania problemów prowadzonych przez Michała Jasieńskiego, profesora WSB-NLU.

Inspiracje od absolwentów

Na zakończenie, absolwenci z poprzednich edycji Letniej Szkoły Liderów postanowili zainspirować swoich rówieśników i przedstawili swój autorski projekt pleNEAR.

Warsztaty przebiegały w przyjaznej atmosferze, dając przestrzeń do dyskusji i przemyśleń. Letnia Szkoła Liderów to inicjatywa, która nie tylko rozwija umiejętności młodych ludzi, ale także inspiruje ich do aktywnego działania i twórczego myślenia. Cieszymy się, że możemy wspierać przyszłych liderów w ich drodze do sukcesu – skomentowała Bożena Damasiewicz, Prezes Fundacji Pomyśl o Przyszłości.

Wydarzenie odbyło się w dniach 24 - 28 czerwca br. i była to już IV edycja projektu.

Źródło: Nadesłane do redakcji.

 

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować