Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Ferie w Nowym Sączu rozpocznie dyskoteka na lodzie

Ferie w Nowym Sączu rozpocznie dyskoteka na lodzie

Dzisiaj podczas konferencji prasowej w ratuszu zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza Magdalena Majka, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Agnieszka Szeliga, dyrektor Wydziału Sportu Tomasz Baliczek oraz kierownik referatu Aktywności Mieszkańców Agnieszka Raniszewska, opowiedzieli o akcji "Bezpieczne Ferie 2020" w Nowym Sączu.

 

Tegoroczne ferie rozpoczynają się 27 stycznia, ale władze miasta chcą je zacząć trochę wcześniej, czyli już 25 stycznia. 

 

Chcemy zacząć akcje "Bezpieczne Ferie" takim mocnym akcentem. Jest nim wydarzenie na lodowisku MOSiR-u. Będzie to "Disco on Ice". Dwugodzinna impreza podczas, której przy udziale Dj-a i efektów specjalnych będą dwie godziny fantastycznej zabawy na lodzie. Pierwsze takie wydarzenie odbyło się w ubiegłą niedziele podczas 28. Finału WOŚP. Cieszyło się ono dużym powodzeniem i podobało się uczestnikom, dlatego chcemy je powtórzyć i rozpocząć ferie takim wesołym akcentem - powiedziała wiceprezydent Magdalena Majka.

 

Dyskoteka na lodzie odbędzie się w sobotę 25 stycznia br., w godzinach 17-19. Dla posiadaczy Karty Nowosądeczanina wstęp jest bezpłatny. Dla pozostałych chętnych to koszt 5 zł.

 

Przez całe ferie w Nowym Sączu będzie odbywało się wiele różnych wydarzeń. O tych zorganizowanych przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych opowiedziała dyrektor Agnieszka Szeliga. 

 

Dzieci będą mogły skorzystać z lodowiska przy MOSiR na ul. Nadbrzeżnej i przy Al. Wolności, w grupach 20-osobowych. Ponadto na ściance wspinaczkowej Boulder-Zone będą organizowane zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Z atrakcji kulturalnych przewidziane są spektakle teatralne w Teatrze Nowym: „Królowa Lodu” oraz „Alicja w krainie czarów”. Prowadzone będą także warsztaty edukacyjne przygotowane przez Pałac Młodzieży oraz MOK. Będą to m.in. zajęcia plastyczne, fotograficzne, wokalne, muzyczne, teatralne czy taneczno-ruchowe. W  kinie Helios będzie można wybrać się na seanse filmowe: „Śnieżka i Fantastyczna Siódemka” oraz „Superpies i Turbokot".

 

Dodatkowo Miejska Biblioteka Publiczna oferuje dzieciom i młodzieży szereg zajęć z książkami. Będą też Dni Otwarte Komendy Miejskiej Policji oraz Straży Miejskiej, a dla najmłodszych zajęcia rekreacyjne w salach zabaw Bajkoland, Mały Robinson czy Ufoland.

 

Na czas ferii zostanie powołane Centrum Informacji Wakacyjnej mieszczące się przy ul. Nadbrzeżnej 77. W godz. 7-15 można się kontaktować z pracownikami Centrum Informacji pod numerem tel. 444 33 75 i na wszystkie wymienione atrakcje zapisywać się przez zarządy osiedli.

 

Dyrektor Wydziału Sportu Tomasz Baliczek przybliżył szczegóły akcji "Jeżdżę z głową". To program do którego miasto Nowy Sącz przystąpiło po raz pierwszy. Dzięki środkom własnym oraz tym pozyskanym z Urzędu Marszałkowskiego będą organizowane kursy nauki jazdy na nartach dla dzieci z Nowego Sącza. Do projektu będzie zakwalifikowane 160 dzieci ze Szkół Podstawowych, z klas 1-6. Do akcji mogą przystąpić tylko te dzieci, które nie umieją jeszcze jeździć na nartach. Na Stacji Narciarskiej Cieniawa odbędą się dwa turnusy 5-dniowe, po 80 dzieci w każdym z nich. Zajęcia będą trwały cztery godziny dziennie. W ramach akcji miasto zapewnia transport opiekunów, instruktorów i dzieci, wypożyczenie sprzętu, wyżywienie i ubezpieczenie.

 

Dzieci można zapisywać w CIT przy ul. Szwedzkiej 2, w dniach 20-25 stycznia w godz. 9-17. Trzeba wypełnić zgłoszenie oraz wpłacić 100 zł wpisowego. Ilość miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

 

Z kolei o tym, co będzie się działo w świetlicach osiedlowych opowiedziała kierownik Referatu Aktywności Mieszkańców Agnieszka Raniszewska. Zajęcia na świetlicach będą prowadzone w godzinach otwarcia placówek. Będą to m.in. warsztaty kreatywne, plastyczne, z samooborny, taneczno-ruchowe, artystyczne czy zajęcia z rękodzieła.

 

Bezpieczne Ferie 2020 Nowy Sącz

Bezpieczne Ferie 2020 Nowy Sącz

Bezpieczne Ferie 2020 Nowy Sącz

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować