Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Festiwal Food Trucków rusza 29 września

Festiwal Food Trucków rusza 29 września

W ostatni weekend września Limanowa zaprasza na Festiwal Food Trucków, który odbędzie się na miejskim rynku. W dniach 29 – 30 września do Limanowej przyjadą najlepsze restauracje na kółkach z różnych regionów Polski. 

 

Oprócz możliwości spróbowania różnych przysmaków, mieszkańcy i turyści będą mogli wziąć udział w konkursach kulinarnych. Będzie to zarazem pierwszy festiwal Food Trucków organizowany w Limanowej. Organizatorem zlotu restauracji na kółkach jest Liga Food Trucków.  Festiwal Food Trucków jest okazją do spotkania ze znajomymi oraz spędzenia czasu z rodziną. Podczas tego typu imprez można też spróbować różnych przysmaków, które zwykle nie są serwowane przez lokalne restauracje. 

 

Menu lokali gastronomicznych na kółkach zwykle jest inspirowane kuchnią staropolską, meksykańską, amerykańską, włoską lub hiszpańską – czyli tym, co Polacy lubią najbardziej. Nie chodzi tu wyłącznie o klasyczne dania typu fast food. Moda na mobilne punkty gastronomiczne do Polski trafiła kilka lat temu. Food Trucki, które pojawią się w Limanowej będą serwować nie tylko burgery. Obecnie różnorodność menu Food Trucków jest niezwykle wysoka. Niektóre mobilne restauracje serwują nawet sushi, włoską pizzę czy steki.

 

Festiwal Food Trucków jest imprezą dla osób, które poszukują nowych smaków i wrażeń. Różnorodność mobilnych restauracji gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie – także najmłodsi smakosze.
Ostatnia taka impreza miała miejsce w Nowym Sączu (18 – 19 sierpnia) na ul. Jagiellońskiej, na której zrobiło się bardzo tłoczno. Food Trucki przykuły uwagę lokalnej społeczności i podbiły podniebienia. Organizatorzy mają nadzieję, że zlot mobilnych restauracji w Limanowej także okaże się sukcesem. 
 

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować